تبلیغات
MJ, King Of The World - مایكل جكسون در اوج محبوبیت
 
MJ, King Of The World
King of pop MICHAEL JACKSON
                                                        
درباره وبلاگ

سلام به همه عاشقایه مایكل.
اسمم عرفان هستش.16سالمه و عاشق مایكل.
من امیدوارم از دانلودایی كه برای شما میزارم لذت ببرین.
نظر یادتون نره.
I LOVE MJ
مدیر وبلاگ : erfan jackson
نویسندگان
نظرسنجی
در آلبوم جدید مایکل کدام آهنگ بهتر است؟
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مایکل جکسون در سال 1985 آهنگی به نام « وی آر د وورد » را که هنرمندان دیگری نیز با او همکاری داشتند ارائه داد و تمام در آمد حاصل ازفروش آن را نیز به امور خیریه اختصاص داد که دومین تک آهنگ پر فروش دنیا است و درحدود 200 میلیون دلار فروش كرد .
مایکل در سال 1985 در یک فیلم به نام « کاپیتان ای او » نیز نقش آفرینی کرد .
در سال 1987 دوباره مایکل اثر خود را درتاریخ گذاشت و آلبومی افسانه ای را خلق کرد .
BAD ...
آلبوم « بد » در سال 1987 عرضه شد . 29 میلیون نسخه از این آلبوم در سراسر دنیا فروش كرد .Bad تنهاآلبومی در جهان است که پنج تا از آهنگهای آن نامبر وان بودند . این آلبوم در انگلیس 13 صفحه پلاتین دریافت كرد و در آمریكا نیز 8 صفحه پلاتینی دریافت كرد . بد با 4.3میلیون نسخه فروش دومین آلبوم پرفروش در تاریخ انگلستان است . این آلبوم در جدولبهترین های R&B به مدت افسانه ای 18 هفته نامبر وان بود . البته در آلبوم بدچهره مایکل هم كمی تغییر كرده بود پوست او روشن تر و دماغش هم كمی كوچكتر شده بودکه قند در دل هر دختری آب می کرد .
آهنگ ( مردی در آینه ) یکی از بهترین آهنگهای این آلبوم است که در سال 1989 جایزه بزرگترین میراث سبك R&B را به خوداختصاص داد .
مایکل تبدیل به افسانه ای جاودان شده بود كه حتی قدرتش از رئیسجمهور هم بالاتر بود . از آن به بعد بود كه ترس در دل ماموران CIA بیدار شد .

مایکل در سپتامبر 1987 تور دور دنیای بد را آغاز کرد . سری کنسرتهای افسانه ایبد در 15 کشور از پنج قارهُ جهان برگزار شد که تا ژانویه 1989 طول کشید . این تورشامل 123 اجرا بود که 4.4 میلیون نفر از آن دیدن کردند . این تور اولین سریکنسرتهای مایکل جکسون به صورت تکی و بدون برادرانش بود که بزرگترین تور در زمانخودش بود که البته رکورد آن بعد ها توسط خود مایکل شکسته شد . سری کنسرتهای تور بدپر اجرا ترین تور در تاریخ موسیقی است .
در سال ۱۹۸۸ مایكل فیلمی بنام MoonWalker را نیز منتشر كرد كه برگرفته از زندگی هنری وى بود . در همان سال مایكلكتابی را نیز بنام MoonWalk نوشت و زندگی خود را از كودكى تا آن زمان در آن شرح داد .
مایکل جکسون در سال 1988 به علت کمک های زیادی که به موسسات خیره و ... انجامداده بود از طرف جیمی کارتر جایزه ویژه بشر دوستانه دریافت کرد .
توضیحاتیکوتاه درباره بعضی SINGLE های آلبوم بد
I Just Can't Stop Loving You
اینتک آهنگ در زمان عرضه در انگلیس و آمریکا نامبر وان شد . در عرضه جهانی نیز عالیبود و در در ایتالیا . دانمارك و بلژیك نامبر وان شد و در بسیاری كشور ها در top 10 قرار گرفت .
Bad
این تک آهنگ در انگلستان به رتبه 3 رسید و در آمریکا نامبروان شد . در عرضه جهانی نیز به موفقیت فوق العاده ای دست یافت و در ایتالیا . دانمارك و بلژیك نامبر وان شد و در بقیه كشور ها در top 5 قرار گرفت .
The Way You Make Me Feel
این تک آهنگ در انگلستان به رتبه 3 رسید مدت 5 هفته نیز در TOP 10 قرار گرفت .
در آمریکا نامبر وان شد و همچنین در جدول R&b نیز نامبروان شد . در عرضه جهانی نیز خوب بود .
مایكل جكسون در سال ۱۹۹۰ و در طی مراسمیتوسط جرج بوش (( بوش پدر )) رئیس جمهور وقت امریكا به عنوان بهترین هنرمند دهههشتاد انتخاب شد .
آلبوم بعدی او dangerous بود که در سال 1991 ارائه شد کهآلبوم مورد علاقه من نیز هست . در اوج انرژی مایکل آمده بود تا با این آلبوم رکوردخودش را بشکند و دست پر هم آمده بود . تک تک آهنگ های آلبوم شاهکار به تمام معنابودند . ولی فقط این نبود مایکل بهترین ویدئو های دنیا را هم آماده کرده بود . فقطتیزر تبلیغاتی این آلبوم را دیوید لینچ ساخته بود کسانی که او را بشناسند می دانندکه این چقدر مهم است .
ارتباط مایکل در همان سالها با (( فردی مرکوری اسطورهموسیقی راک )) که ایرانی الاصل است و یکی از معروفترین همجنس بازان دنیا شایعهgay بودن مایکل را مطرح كرد و به خاطر همین شایعه آلبوم دنجروس نسبت به آن چیزی كه حقشبود خیلی خیلی كمتر فروش كرد . فروش این آلبوم تا به امروز 29 میلیون نسخه است ولیحتی نصف آن چیزی هم نبود که لیاقتش را داشت ولی بخاطر آن شایعه و اتهامات سال 93آلبوم درجا زد . مایکل با آلبوم دنجروس دوباره اثر خود را بر تاریخ گذاشت . دراواسط سال 1992 مایکل تور دور دنیای دنجروس رو آغاز کرد . تور دنجروس بزرگترین توردور دنیا تا آن زمان بود که رکورد تور Bad را نیز شکست . سری تورهای دنجروس شامل 69کنسرت بود که حدود سه و نیم میلیون نفر از آن دیدن کردند اولین کنسرت دنجروس درمونیخ آلمان برگزار شد . یکی از معروفترین دنجروس تورها کنسرت شهر بخارست در رومانیبود که با حضور نخست وزیر رومانی انجام شد و به طور زنده از شبکه های رادیویی وتلوزیونی 61 کشور پخش شد این کنسرت توسط بیش از 14 فیلم بردار ضبط شد .

توردنجروس كمك كرد تا آلبوم برای مدت 2 سال در جدول بهترین های انگلستان باقی بمانددرست متوجه شدید برای مدت 2 سال (( 177 هفته )) . این آلبوم در انگلیس 7 صفحهپلاتینی را از خود كرد و در آمریكا نیز 7 صفحه پلاتینی دریافت كرد .
آهنگ heal the world از آلبوم دنجروس در مراسم با شكوه افتتاحیه اولین سخنرانی بیل كلینتنرئیس جمهور آمریكا به صورت زنده توسط مایکل اجرا شد .
مایکل در همان زمانموسسهُ خیریهُ *هیلد وورلد فاندیشن* و موسسات خیریهُ دیگری بنا کرد.
در 24آگوست سال 1993 و درست در زمانی که مایکل مشغول انجام تور هایش بود یک اتفاق غیرمنتظره افتاد و یک پسر بچه 13 ساله مایکل را متهم به سوء استفاده جنسی کرد . اینپرونده بعد از 6 ماه مذاکرات طرفین دعوی و همچنین به علت تطبیق نداشتن اظهارات کودکبا عکس هایی که از نقاط مختلف بدن مایکل گرفته شده بود در سال 1994 بسته اعلام شد ومایکل مبلغ 20 میلیون دلار جریمه شد (( علت پرداخت این جریمه از طرف مایکل به خاطرنزدیک بودن اکران آلبوم هیستوری او بود )) .
مایکل در سال 1994 اولین ازدواجشرا با « لیزاماریا پرسلی » دختر (( الویس پرسلی فوق ستاره افسانه ای راك اند رول )) جشن گرفت ولی این ازدواج بعد از 19 ماه به جدایی انجامید .
مایکل در سال 1995آلبوم history را ارائه کرد . این آلبوم در 2 پکیج به بازار عرضه شد که یکی از آنهادارای ترانه های جدید و دیگری منتخبی از بهترین ترانه های قبلی مایکل بود این آلبومبا استقبال تقریبا خوبی روبرو شد و در حدود 18 میلیون نسخه فروش کرد . ولی منتقدین HISTORY را نابود کردند .
انگار نه انگار که اولین اصل انتقاد کردن این است کهحواشی را کنار بگذاریم ، معلوم نیست آنها موسیقی را نقد کردن یا اتهامات جنسی ای کهدر سال قبل به او نسبت داده شده بود . قیمت این آلبوم 2 برابر آلبوم های قبلی مایکلبود یعنی فروشش از Bad و دنجروس هم بیشتر و از نظر قیمت باthriller هم تراز بود . کمپانی سونی موزیک از اینجا بود که سعی در تخریب مایکل کرد آنها خیلی زود تبلیغ رابرای آلبوم کنار گذاشتند در حالی که تا دو سال بعد از آن ، این آلبوم جزءپرفروشترین محصولاتشان بود . ولی کمپانی سونی بعد از اینکه سودش را از قیمت بالایآلبوم برد هر کاری در توان داشت کرد تا کار مایکل را نابود کند که متاسفانه تاحدودی هم موفق شد . این آلبوم شخصی ترین آلبوم مایکل است و در آن از ترسها . مشکلات . افسوس ها و آرزو هایش سخن می گوید . هیستوری تاریکترین و سیاهترین آلبوم مایکلاست . در اکثر آهنگ ها مایکل با صدایی خشمناک فریاد می زند . در این آلبوم مایکلدیگری را می بینیم مایکلی کاملا متفاوت . مایکل با انگیزه تر آمده تا تاج و تختش راپس بگیرد ولی اشتباه کرد باید قبول کرد که اولین قدم اشتباه مایکل در آلبوم هیستوریهمکاری با jimmy jam وterry lewis بود . درست است که یک دو جین از جایزه ی بهترینآلبوم سال و کلی جایزه بهترین ویدئویی سال . بهترین هنرمند سال . چهره مورد علاقهسال و صدها نامزدی دیگر برای جوایز مختلف جهان کسب کرد ولی برای اولین بار احساس شدکه آهنگ ها تکراری هستند و مایکل دیگر چیز جدیدی برای عرضه کردن ندارد . به همینخاطر فروش و محبوبیت آلبوم در آمریکا کم بود « البته در مقیاس مایکلی » تا به آنجاکه تور هیستوری در همه جای دنیا اجرا شد به غیر از آمریکا (( به علت ترس از عدماستقبال )) . مسئله بعدی در مورد نابودی هیستوری این است که مایکل در شعرهاش ازکلمات صریح و گستاخانه ای استفاده کرده بود . كلماتی واقعا شرم آور مثلا در اولینآهنگی كه از آلبوم عرضه شد یكی دوتا **** كه از همون اول مثل سیلی می خوره توی گوششنونده و در آهنگ های بعد هم چند تا ****** . **** . ****. ******* وجود داشت كه درآن سالها هر منتقدی که آلبوم را نقد می کرد به آن اشاره داشت . . HIStory Greatest Hits Vol 1 (( cd اول آلبوم هیستوری )) در سال 2001 برای دومین بار عرضه شد و بهفروش شگفت انگیز 3 میلیون نسخه دست یافت .
مایکل در سال 96 و 97 تور هیستوریخود را آغاز کرد . سری کنسرتهای تور هیستوری در 56 شهر از 35 کشور در 5 قاره اجراشد . تورهای هیستوری شامل 82 کنسرت بود که نزدیک 4.5 میلیون نفر از این تورها دیدنکردند . تور هیستوری بزرگترین تور تاریخ موسیقی میباشد . مایکل جکسون در تورهیستوری با یک موشک و در حالی که لباس طلایی بر تن داشت بر روی صحنه وارد می شد .
ویدئویی SCREAM در این آلبوم 7 میلیون دلاری خرج برداشت و به پرخرج ترین کلیپتاریخ تبدیل شد مایکل در این کلیپ به همراه خواهر کوچکترش جانت جکسون بازی می کند .
You are not alone :
این آهنگ بیشتر از یک میلیون نسخه فقط در آمریکا فروش کردو بی نظیر ترین آهنگ این آلبوم است . این آهنگ بدجوری به مذاق آمریکاییها خوش آمد وبه آنچنان موفقیتی رسید که در تاریخ بی سابقه است این آهنگ نه تنها در آمریکا بلکهدر بسیاری از جداول دنیا نامبر وان شد .
همچنین آهنگ EARTH SONG که با 1.1میلیون نسخه فروش در انگلستان به پر فروشترین تک آهنگ تمام تاریخ انگلیس تبدیل شد .
مایکل در حین یکی از کنسرت هایش که به استرالیا رفته بود با یک پرستار 37 سالهبه نام « دبی رو » ازدواج کرد که حاصل این ازدواج پرینس و پاریس بودند .
در سال 96 مایکل یک فیلم40 دقیقه ای به نامghosts که نویسنده آن استفان كینگ نویسنده مشهورداستان های ترسناك و کارگردانی و جلوه های ویژه آن نیز بر عهده « استان وینیستون » كارگردان مشهور سیاهپوست و دارنده جایزه اسكار بود . او در سال 1997 آلبوم (( Blood on the Dance Floor )) که یک آلبوم رمیکس از ترانه های هیستوری بود ارائه کرد . اینآلبوم فروش فوق العاده مخصوصا در اروپا داشت با آنكه این آلبوم فقط یك آلبوم رمیكسبه حساب می آمد ولی فروش آن حیرت انگیز بود و در انگلستان . هلند . فرانسه . دانمارك . تركیه . نیوزلند و هندوستان نامبر وان شد و در استرالیا . ایرلند . بلژیك . نروژ و اتریش دوم شد . (( شش میلیون نسخه فروش برای فقط یک آلبوم رمیکس خوب فوقالعاده بود )).

ادامه دارد ...


 
   
ثبت دامنه